uksed, aknad & trepid

Uksed

UMA OÜ Uksed

Valmistame täispuidust eritellimuse sise- ja välisuksi. Avatäidete mõõdistamine objeltil on tasuta. Vajadusel pakume uste paigaldusteenust.

Välisuksed:

  • täispuidust tahveluksed, 50mm paksuse puitraamiga
  • profiilaudisega kaetud soojustatud uksed täispuidust 50mm paksuse raamiga
  • täispuidust tahveluks koos klaasist tahvlitega ,klaaiks 2x klaaspakett selektiivklaasiga,68mm paksuse raamiga

Välisuuks peab olema turvaline, soojapidav ja ilmastukukindel.Uksele paigaldame vertikaal- ja horisontaalsuunas reguleeritavad turvahinged ning varustame kahe turvalukuga (kliendi soovil ja valikul). Ukse kinnitus avasse-seina metallankrutega . Ukselehelon silikoontihend. Välisuste enamlevinud matejal on mänd-,saare-ja tammepuit.Välisuksed kaetakse kahekordse puidukaitsevahendiga, peitsitake, lakitakse või värvitakse.

Välisuksele hooldamisele tuleb pöörata suuremat tähelepanu, kuna välisuks on keerulistes tingimustes: talvel väljatpoolt külm, pikaajaline niiskus ja lausvihm, seestpoolt soojus ja kuivus. Suvel vastupidi:-kuivus ja päike väljatpoolt ning jahedus seestpoolt.

Välisuste pinnaviimistlus vajab vähemalt kord aastas hooldamist (tooniva puidukaitsevahendi puhul eriti), lukud ja hinged reguleerimist ja õlitamist. Võimaluse korral tuleks välisuksed paigaldada kas seinaorva või varikatuse alla. Teostame ka välisuste korrastamist ja restaureerimist.

Siseuksed:

  • täispuidust sileuksed
  • täispuidust tahveluksed
  • täispuitraamiga klaasuksed

Siseuste materjaliks on okas- või väärispuit. Tavaliselt valmistatakse ukse lengid ja ukselehe raam sõrmjätkatud männipuidust.Vastavalt sileukse otstarbele on ukselehe sisuks kas puitkiud- ,puitaastplaat või tihedad villamatid.Ukselehe katteks on kas puitkiudplaat või vineer. Siseustele paigaldame FT65 või NTR hinged, lukukorpus ja muud tarvikud on ABLOY või ASSA tootevalikust. Uksepakud valitakse eraldi kas tamme või saarepuidust.

Siseuste viimistluseks on peits,lakk või värv(RAL või Monicolor Nova värvikataloogist) Soovi korral valmistame ukse ka piirdeliistud, mille viimistlus sobib või vastab ukse viimistlusele . Siseuste hoolduseks on vajalik mõningane hingede reguleerimine või õlitamine.